ďťżďťż ďťż

JAK SZYBKO WYSŁAĆ JPK VAT  ?

Program Fakturka tworzy automatyczną Ewidencję VAT z wystawionych faktur sprzedaży co także  daje szybką możliwość utworzenia na tej podstawie  pliku JPK VAT.
JPK  VAT  (obecnie w wersji JPK VAT -3)  jest plikiem xml  który  wygląda podobnie jak kod html-owy zwykłej strony www i zawiera wypisane z rejestru VAT faktury  i inne dowody sprzedaży i zakupu których podsumowanie musi być zgodne z odpowiednimi pozycjami  wysłanej  deklaracji VAT  za ten sam okres.
Poprawność utworzonego pliku jego kompletność oraz zgodność z ewidencją VAT jest tu ważna  i może wpływać na to czy wogóle taki plik  będzie możlwy do przesłania.
W systemie Windows  najłatwiej można sprawdzić  JPKVAT podwójmym kiknięciem co zwykle uruchamia przeglądarkę Internet Exploer  z podobnym widokiem:

jpk VAT poczatek

Zgodność z ewidencją VAT można sprawdzić  na przykład  w ostatnich  wierszach tego pliku w znaczniku  SprzedazCtrl  lub ZakupCtrl  porównując kwotę podatku  kwoty podatku.

jpk_podatek

Do wygerowania pliku użyć najnowszej wersji programu Fakturka o do jego wysłania najnowszej wersji  aplikacji Ministerstwa Finansów
JPK  KLIENT.

UWAGA : Brak najnowszych wersji i nie aktualizowanie aplikacji i środowiska Adobe mimo komunikatów JPK może spowodować kłopoty z przeslaniem pliku lub  brak jakiegokolwiek dzialania.

aplikacja JPKKlient

UWAGA !
Jeżeli za dany miesiąc w deklaracji VAT mają być także pozycje wynikające z rejestru zakupów muszą się najpierw znależć w ewidencji zanim utworzymy plik JPKVAT.

W tym przypadku najpierw trzeba zaimportować plik z fakturami sprzedazy do programu księgowego i wpisać tam dowody zakupu co pozwoli od razu utworzyć kompletny plik JPKVAT. 
Mamy tedy do wyboru  wysłać bezpośrednio z aplikacji  księgowej  lub dołączyć  w całości do aplikacji  JPK Kllient
Szybką pomocą  może tu być program księgowy PUZZLE  do pobrania z naszej strony  którego wersja demo pozwala na  pełne skorzystanie w ciągun 30 dni.

Zakup do dopisania

Więcej o  księgowaniu z JPK VAT 

Informacje o programie Księga

Wysyłanie plików JPK VAT do Ministerstwa Finansów wymaga autoryzacji  - płatnego podpisu kwalikowanego  lub skorzystania  z bezpłatnego profilu zaufanego co powinno się  zrobić odpowiednio wcześniej.
Na szybko można skorzystać  z podpisanie się kwotą przychodu taką  samą jak do wysylania deklaracji VAT .
Taką możliwość udostępniono w  aplikacji  MF  - Klient JPK .

Po uruchomieniu tej aplikacji i wybraniu opcji  dodaniu  dokumentu  czyli kompletnego  pliku  JPKVAT xml  wystarczy wybierać kolejny opcję Kontynuuj  aż dojdzie się do opcji wyboru  takiego podpisu.
Warunkiem takiej kontynuacji jest weryfikacja dostarczonego JPKVAT pod względem semantycznym i merytorycznym co automatycznie robi ten program  wypełniając pola kolorem zielonym  gdy jest poprawnie.

poprawny

Kontynuacja

Po podpisaniu sie przychodem  (z podaniem  danych podatnika - firmy) zweryfikowanie i przetworzeniie ponad 100 przykładowych faktur było niemal natychmiastowe  i zakończone wyświetleniem komunikatu o pobraniu UPO - potwierdzenia odbioru.

W statusie wysyłki dokumentów  powinień być wiersz z informacją o pomyślnym wyslaniu dokumentu  a po kliknięciu tego wiersza  pokaże się dokument #1  którego zaznaczenie pozwoli wydrukować UPO.
UPO zostanie także zapisane do folderu roboczego który koniecznie trzeba utworzyć na początku  wysylki.

status - upo

ďťż

Fakturka 2019 Magazyn

cena programu

Z opcją prostego magazynu

Zdejmowanie ilości fakturą. Rapoty stanów i zysków. Tworzenie zestawów i zdejmowanie ich składników. Więcej...

ďťż

Fakturka 2019 Eksport

cena programu

3 w jednym !
Wersja Standard i Magazyn plus faktury eksportowe. 

Wystawianie w Euro i innych walutach. Faktury w językach obcych.   Opcja zmiany tłumaczeń.  Autotłumacz. Więcej...